CSM Roman începe campionatul cu o victorie răsunătoare!

0
YRY Residence

Go Padel Roman

Astăzi, 14 septembrie, în Sala Sporturilor Roman, echipa de handbal feminin CSM Roman a debutat în forță în noua ediție a Campionatului Național de Handbal Feminin, Divizia A, Seria B, obținând o victorie convingătoare împotriva ACS Unirea Dobroești, cu scorul de 40-25!

După un început echilibrat, jucătoarele de la CSM Roman au preluat controlul asupra meciului, arătând determinare și o formă fizică excelentă. La pauză, scorul era deja favorabil echipei noastre, 20-12, iar în a doua repriză, elevele antrenorilor Răzvan Caba și Alina Andrei au dominat și mai clar adversarele, încheind partida la o diferență de 15 goluri.

Felicitări întregii echipe pentru această performanță remarcabilă! Este un început promițător, care arată că CSM Roman este pregătită să lupte pentru victorie în fiecare meci din acest sezon. Urmează confruntări și mai intense, dar cu această energie și determinare, suporterii pot aștepta cu încredere noi succese.