Accident cu trei victime, în Neamț
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/02/16/accident-general-NOU-1.jpg)
La data de 1 iulie a.c., în jurul orei 20:30, polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Bălțătești.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce o femeie de 39 de ani, din Bălțătești, conducea un autoturism, pe DN 15C, în aceeași localitate, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, părăsind partea carosabilă și răsturnându-se pe un câmp.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a conducătoarei auto și a altor două pasagere minore, cu vârste de 16, respectiv 12 ani.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.