Accident cu victimă în Neamț
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/10/10/politia-rutier-accident-2-840x474.jpg)
În această dimineață, la ora 06:50 pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier în localitatea Humulești din orașul Târgu-Neamț. La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Târgu-Neamț și SAJ Târgu-Neamț.
În evenimentul rutier au fost implicate un autoturism în care se aflau două persoane și un autocamion in care era doar conducătorul auto. O persoană ce prezenta politraumatisme, a fost preluată de echipajul SAJ și transportată la CPU Târgu-Neamț. Victima era un bărbat de 45 de ani, pasager în autoturism. Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire a incendiilor.