Apa Serv anunță încă o săptămână fără apă pe timpul nopții la Roman
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2019/09/28/nova-apaserv-fara-apa-timp-de-36-de-ore-la-saveni-H1t545.jpg)
Din cauza perioadei secetoase ce a condus la scăderea drastică a nivelului pânzei freatice și a neacumulării apei din rezervoarele din care se realizează alimentarea cu apă potabilă a utilizatorilor din Municipiul Roman, Compania Județeana APA SERV S.A. este pusă în situația neplăcuta de întrerupe temporar furnizarea serviciului de alimentare cu apă potabilă în Municipiul Roman, în perioada 01.02.2024-08.02.2024 în intervalul orar 22.00-06.00.
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat și mulțumim pentru înțelegere! Pentru informații suplimentare, beneficiarii noștri pot suna la Dispeceratul APA SERV care funcționează nonstop, la numărul de telefon 0233/233340 sau pot accesa site-ul Companiei http://www.apaserv.eu .