Bărbat din Boghicea trimis la închisoare pentru încălcarea ordinului de protecție
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2017/05/politiarutiera.ro-inchisoare-penitenciar-puscarie-gratii-1024x682.jpg)
La data de 23 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Sagna au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis pe numele unui bărbat, de 38 de ani, din Boghicea. Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Roman la o pedeapsă privativă de libertate de șapte luni, pentru săvârşirea infracţiunii de încălcarea ordinului de protectie.
Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.