Dental Alliance

October 18, 2024

Echipa noastră pierde la limită în fața CSM Unirea Slobozia

0

Astăzi, în etapa a 5-a a Campionatului Național de Handbal Feminin, Divizia A, Seria B, echipa noastră a avut un meci intens împotriva celor de la CSM Unirea Slobozia. În ciuda unei partide echilibrate, am cedat în fața adversarelor cu scorul de 31-29, după ce la pauză oaspetele conduceau confortabil cu 19-10.

Prima repriză a fost una dificilă pentru fetele noastre, echipa adversă reușind să se distanțeze rapid. Totuși, în a doua parte a jocului, jucătoarele noastre au demonstrat determinare și spirit de luptă, reușind să recupereze o mare parte din diferență. Finalul meciului a fost unul de foc, echipa noastră apropiindu-se vertiginos de adversare, însă șansa de a egala a fost ratată la limită.

Deși scorul nu ne-a fost favorabil, suntem mândri de efortul și ambiția arătată pe teren. Această înfrângere la limită nu face decât să ne motiveze să muncim mai mult și să ne pregătim mai bine pentru provocările viitoare.

Următorul meci ne va aduce acasă, pe 30 octombrie, când vom întâlni echipa HCF Piatra Neamț. Vă invităm să fiți alături de noi și să ne susțineți pentru a obține victoria!