Dental Alliance
April 26, 2024

Fotbaliștii juniori legitimați la CSM Roman au început cu dreptul returul Campionatelor Județene!

0
Carmangeria La Cimpoeșu

YRY Residence

Restaurant Portofino

Go Padel Roman

Muncă, sacrificiu, pasiune și dorință de progres – toate acestea îi caracterizează pe fotbaliștii romașcani, pregătiți de antrenorii Gabriel Țapu și Iosif Susanu. Luna aprilie a debutat cu primele etape din retur pentru echipele U15 și U13, ambele partide încheindu-se cu scor egal.

Juniorii U15 au întâlnit pe 2 aprilie, pe teren propriu, echipa adversă ASFC „Ciprian Dire&Victor Alistar”, meci încheiat cu scorul de 2 – 2 (la pauză 1 – 0). Au înscris pentru CSM Roman: Irimiciuc Andrei – 11 metri și Constantin Cristian.

În deplasare s-au aflat în data de 4 aprilie, Juniorii U13, care pe stadionul sintetic „Ceahlăul Piatra Neamț” au întâlnit echipa L.P.S. PIATRA NEAMȚ, meci care a avut același rezultat: 2 – 2 (la pauză 1 – 0). Au marcat romașcanii Călugăru Robert și Nour Ianis.