George Lazăr președinte PNL Neamț: În prag de sărbători, să ne amintim să fim mai buni, mai darnici și mai atenți la cei din jurul nostru
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/12/11/Screenshot-2023-12-11T122416.280.png)
Într-un colț liniștit al munților Neamțului, loc binecuvântat unde oamenii își păstrează tradițiile și autenticitatea, se desfășoară ,,Târgul bucuriilor de Crăciun” din Borca.
![🎅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t88/1/16/1f385.png)
Am avut alături si oameni minunați ai locului, oameni dragi ca Dan Coroamă, primarul comunei Ceahlău, Ana Bustihan, primarul comunei Grintieș, Bogdan Tifui, primarul comunei Farcasa, prietenul meu de la Poiana Teiului, Vasile Scripcaru, Adrian Ciobanu, subprefectul județului Neamț.
![🎁](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t84/1/16/1f381.png)
Atmosfera de la ,,Târgul bucuriilor de Crăciun” este specială, unică, de basm. Te întoarce în timp, la tradițiile de sărbători și la bucuria de a petrece timp cu cei dragi sufletului, cu familia, cu oameni buni. Copiii s-au bucurat de un concert dedicat lor susținut de Gașca Zurli. De asemenea, Iuliana Beregoi a bucurat inimile cu un concert special.
![🎄](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7/1/16/1f384.png)