George Lazăr Președinte PNL Neamț: Zilele acestea, sărbătorim recoltele toamnei şi tradițiile locale în mai multe comunități din județul Neamț.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/10/09/Screenshot-45.png)
Ieri am ajuns la alte două minunate evenimente, care au marcat Ziua Recoltei prin obiceiuri locale, folclor şi tradiţie, readucând în prezent vremurile de demult.
![🍇](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te/1/16/1f347.png)
La invitația domnului primar Ştefan Lucaci, am petrecut o după amiază desprinsă din timp, alături de domnul viceprimar din Tămăşeni, doamna consilier județean, Mihaela Isciuc, dar şi sutele de localnici prezenți la eveniment.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/10/09/387068110_307256625343589_849768304695129431_n-487x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/10/09/386755727_307256328676952_8160197746121147728_n-487x365.jpg)
![🔥](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/1f525.png)
Revenirea la tradiția străbună, la hora satului, la roadele pământului şi la bucuria care se poate simți numai în mijlocul unei comunități de oameni buni, gospodari este o experiență pe care ar fi tare bine să ne-o îngăduim din când în când.
![📖](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/1f4d6.png)
Îi felicit pe domnii primari, Ştefan Lucaci din Timişeşti şi Albert Lungu, din comuna Doljeşti pentru aceste frumoase momente pe care le-au organizat şi care au reunit localnicii la ceas de sărbătoare, veselie şi cântec.
![⚜](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb7/1/16/269c.png)