În 2024, continuăm investițiile în infrastructura și serviciile municipiului Roman!
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2024/01/03/415992457_917628250165743_7631695987315478609_n-840x630.jpg)
Pentru că avem parte de o vreme favorabilă lucrărilor, strada Soldat Porojan a fost complet modernizată, marcând un nou obiectiv finalizat din ceea ce înseamnă dezvoltarea urbană a orașului nostru.
Această transformare include atât infrastructura rutieră auto, cât și cea pietonală, asigurând o experiență îmbunătățită pentru noi toți. Vehiculele și pietonii pot acum să se deplaseze în siguranță și confort, bucurându-se de un mediu urban reînnoit și prietenos.
Vă mulțumim pentru susținerea și încrederea acordată. Anul acesta continuăm să lucrăm pentru un oraș de care să fim cu toții mândri!