Ionel Arsene: Întru mulți ani Înaltpreasfințite Părinte Arhiepiscop Ioachim
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/01/04/324102687_409376801373648_5426892044900585008_n-1-840x628.jpg)
Întru mulți ani Înaltpreasfințite Părinte Arhiepiscop Ioachim, astăzi, când se împlinesc 8 ani de când ați fost întronizat prim arhiepiscop ales al eparhiei Romanului și Bacăului.
Bunul Dumnezeu să vă binecuvânteze cu puterea necesară pentru a continua propovăduirea cuvântului Domnului printre credincioși și pentru a-i ține uniți pe creștini.
Mulțumesc, sfinte părinte, pentru nenumăratele acte de caritate pe care le faceți, venind în sprijinul celor care au nevoie de ajutor.