Leonard Achiriloaei: A fost un weekend autentic de toamnă, în care hărnicia, belșugul și frumusețile acestui anotimp s-au regăsit la Festivalul ZILELE TOAMNEI!
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/10/09/311317597_588326533095918_5608975411378405713_n-840x630.jpg)
Parcul Municipal s-a transformat în aceste două zile într-o adevărată grădină a toamnei, încărcată de culoare, frumuseţe şi bogăţie, datorită producătorilor locali și a companiilor de renume din zona noastră. Amenajarea şi decorarea standurilor, produsele de cea mai bună calitate – preparate tradiționale din carne, must, legume, miere de albine, flori și tot felul de bunătăți au făcut ca evenimentul organizat de Primăria Municipiului Roman să fie un real succes.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/10/09/311039247_588326523095919_7018186924634923072_n-649x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/10/09/311017165_588326516429253_6191162938875615649_n-487x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/10/09/311043607_588326576429247_3956744569192249809_n-487x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/10/09/310931314_588326519762586_4692170282644345056_n-487x365.jpg)
Ne-am regăsit într-o atmosferă de bună dispoziție, întreţinută de armonia cântecelor interpretate de tinerii Ansamblului „Plai Moldovenesc” de la Casa de Cultură, de curiozitatea şi încântarea copiilor – iar toate acestea ne dau curajul ca acest eveniment să continue și să devină tradiție în municipiul nostru.
Mă bucur de reușită evenimentului, de faptul că ne-am reîntâlnit și am dat naștere unor amintiri plăcute şi vă mulțumesc tuturor celor implicați în organizarea primei ediții a Festivalului ZILELE TOAMNEI la Roman!