Mașină făcută praf de un tren astăzi, la Secuienii Noi
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/12/26/2022-12-26-at-12-37-44.jpg)
La data de 26 decembrie a.c., în jurul orei 12:20, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Roman au fost sesizați despre producerea unui accident, în localitate Secuienii Noi. În urma cercetărilor preliminare efectuate de polițiști a rezultat că trenul Regio, care circula pe ruta Iași-Bacău, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism condus de un tânăr, în vârstă de 25 de ani, din localitatea Secuienii Noi.
Din fericire în urma accidentului au rezultat doar pagube materiale.