Nemțeni trimiși după gratii. Unul pentru furt, celălalt pentru viol
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2017/05/politiarutiera.ro-inchisoare-penitenciar-puscarie-gratii-1024x682.jpg)
La data de 06 martie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Grumăzești, au pus în executare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis pe numele unui bărbat, în vârstă de 51 de ani, din aceeași localitate. Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Târgu-Neamț la o pedeapsă privativă de libertate de 2 ani și 3 luni, pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat. Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.
***
La aceeași dată, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dumbrava Roșie, au pus în executare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis pe numele unui tânăr, în vârstă de 21 de ani, din aceeași localitate. Cel în cauză a fost condamnat de Tribunalul Neamț la o pedeapsă privativă de libertate de 7 ani și 3 luni, pentru săvârșirea infracțiunii de viol. Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.