Nemțeni trimiși la închisoare pentru furt, respectiv conducere sub influența alcoolului
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/10/10/politia-rutier-accident-2-840x474.jpg)
La data de 17 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Neamț, au pus în executare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis pe numele unui tânăr, în vârstă de 24 de ani, din Crăcăoani. Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Piatra-Neamț la o pedeapsă privativă de libertate de 3 ani, pentru săvârșirea de infracțiunii de furt calificat. Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.
***
La data de 17 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Mărgineni, au pus în executare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis pe numele unui bărbat, în vârstă de 39 de ani, din Piatra-Neamț. Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Piatra-Neamț la o pedeapsă privativă de libertate de 10 luni, pentru săvârșirea de infracțiunii de conducerea sub influența alcoolului. Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.