Pachete cu alimente și dulciuri, pregătite cu drag și împărțite copiilor de către polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Creangă
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/04/21/278572792_7234882016582565_6637011908290396138_n.jpg)
„În Săptămâna Mare și în pragul Sfintei Sărbători a Învierii Domnului, 20 de copii din Oniceni au primit pachete cu alimente și dulciuri, pregătite cu drag și împărțite de către polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Creangă.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/04/21/278576974_7234882049915895_2337932532164828069_n-487x365.jpg)
Acestea au adus o mică bucurie pe chipul celor mici, iar gestul polițiștilor și-a atins și de această dată scopul, acela de a aduce bucurie și speranță în sufletele oamenilor.
Sărbători binecuvântate tuturor!” a transmis IPJ Neamț.