Autoritățile din județul Neamț desfășoară căutări pentru identificarea unui bărbat dat dispărut după ce a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit.
Persoana căutată este Cojocaru Mutu Vasile Ștefan, în vârstă de 31 de ani, născut la data de 22 decembrie 1994, în comuna Bozieni. Acesta are domiciliul în satul Iucșa.
Potrivit informațiilor transmise de autorități, bărbatul a plecat voluntar de la domiciliul său din comuna Bozieni, satul Iucșa, în data de 8 martie 2026, iar de atunci nu a mai revenit și nu a mai putut fi contactat.
La momentul dispariției, acesta era îmbrăcat cu o salopetă de culoare închisă și purta în picioare o pereche de adidași.
Polițiștii fac apel la cetățeni ca, în cazul în care dețin informații care pot contribui la localizarea persoanei dispărute, să anunțe de urgență cea mai apropiată unitate de poliție sau să apeleze numărul unic de urgență 112.
Autoritățile continuă verificările și activitățile specifice pentru găsirea bărbatului.
VEZI DOSAR COMPLET: https://politiaromana.ro/…/cojocaru-mutu-vasile-stefan…