Prefect Adrian Niță: Ei sunt eroii acestei săptămâni!
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/02/10/329957505_731704301762880_6979780277753181567_n-840x630.jpg)
După mai multe zile de iarnă adevărată care și-a pus puternic amprenta asupra județului nostru, adresez sincerele mele mulțumiri tuturor celor care au muncit non-stop în această perioadă și au scos județul de sub zăpadă.
Mi-am dorit să le mulțumesc personal și să le strâng mâna, așa că m-am dus acolo unde muncesc din greu. I-am găsit tot lângă utilaje, în frigul iernii, îmbrăcați gros, gata să intervină la nevoie.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/02/10/328514658_601923608439089_929482573783294479_n-487x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/02/10/329135200_3256809794583904_5482894458285742666_n-487x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/02/10/329146849_1170369710283321_8307236820356367004_n-487x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/02/10/330134180_1310799706367323_9030474795319655028_n-487x365.jpg)
Le mulțumesc și primarilor și celor din administrațiile locale, care au gestionat problema deszăpezirilor în localitățile pe care le reprezintă!
Știu că nu a fost simplu să se lucreze pentru curățarea căilor de rurale pe timp de noapte, în ger, viscol și de aceea adresez toată aprecierea mea echipelor care au intervenit non-stop în aceste zile!
Ei sunt eroii acestei săptămâni!