Primar Leonard Achiriloaei: Am amenajat un spațiu denumit „Grădina iepurașilor”, destinat în special fotografiilor de familie
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/04/11/340636879_1429635041179576_2520337279043975359_n-840x473.jpg)
Vrem să aducem mai multă bucurie copiilor cu ocazia sărbătorilor pascale, motiv pentru care, cu o întârziere din cauza condițiilor meteo nefavorabile, am amenajat un spațiu denumit „Grădina iepurașilor”, destinat în special fotografiilor de familie.
Decorul a fost realizat în regie proprie, fiind amenajat în parcul din fața Primăriei cu elemente specifice acestei sărbători, în centru aflându-se o căsuță pe care cei mici o pot vizita. Decorurile au fost amplasate într-un mod armonios, astfel încât orice vizitator poate găsi un colț care să-l inspire să facă o fotografie frumoasă.
Sper ca vremea să se încălzească, iar această inițiativă să devină o atracție pentru cei mici, bucurându-ne alături de ei, de sărbătorile pascale într-un mod unic și creativ.