S-a redeschis Compartimentul Îngrijiri Paliative din cadrul Spitalului Municipal de Urgență Roman
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/02/28/333485795_573209754839829_6132930137027740457_n-840x630.jpg)
Spitalul Municipal de Urgență Roman are deosebita plăcere să anunțe că s-a reluat activitatea Compartimentului Îngrijiri Paliative.
Ii spunem “Bun venit!” în echipa medicală a SMU Roman doamnei doctor BONDOC ȘTEFANIA MIHAELA – medic primar medicină de familie cu atestat în specialitatea îngrijiri paliative, cu o vastă pregătire și recunoaștere în acest domeniu.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/02/28/334219233_199406219348158_9143064767796890965_n-274x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/02/28/333218986_595738535407257_5846941447949928683_n-274x365.jpg)
Doamna doctor vine să se alăture echipei noastre și să își desfășoare activitatea în cadrul compartimentului cu 10 paturi pentru spitalizare continuă, pentru a oferi pacienților cu boli incurabile sau terminale, îngrijiri medicale de calitate.
Îi dorim mult succes în activitatea sa în cadrul Spitalului Municipal de Urgență Roman!