Dental Alliance
April 17, 2024

SC AMF Bruns Romania SRL angajează economist pentru fabrica din Roman

0
Carmangeria La Cimpoeșu

YRY Residence

Restaurant Portofino

Go Padel Roman

Personal TESA

  • Economist – 1 pozitie
  • Specialist achizitii – 1 pozitie
  • Desenator tehnic Autocad, SolidWorks – 2 pozitii
  • Tehnician Calitate – 2 pozitii

Avantaje

  • Salariu competitiv;
  • Tichete de masa;
  • Prima de Paste;
  • Prima de Craciun;
  • Oportunitatea de a face parte din echipa ce isi desfasoara activitatea intr-o fabrica noua;

CV-urile se pot depune direct la sediul firmei (langa depozitul Profi, drumul ce duce la podul de fier, spre SOMACO) ,500 m din sensul giratoriu pe partea dreapta. Persoana de contact: Sef Birou Resurse  Umane Diana Banu – 0712-159.391, Sau la Adresa de email : HR-Romania@amf-bruns.com

Economist

Cerinte

  • Absolvent de studii superioare economice
  • Cunostinte in domeniul legislatiei contabile si fiscale
  • Cunostinte avansate operare PC: Microsoft Office si programe de contabilitate, constiuie avantaj experienta in programe de tip ERP
  • Atentie la detalii si atentie distributiva
  • Capacitate de prioritizare a activitatilor cu respectarea termenelor limita
  • Experienta in contabilitatea de gestiune si productie constituie avantaj
  • Engleza nivel mediu

Responsabilitati

  1. Evidenta furnizorilor
  • Inregistrarea cronologica a facturilor de achizitii de bunuri si servicii
  • Pregatirea si gestionarea situatiilor de plata catre furnizori, urmarind respectarea datelor scadente
  • Verificare parteneri si confirmari de sold
  1. Evidenta clientilor
  • Operarea si inregistrarea in contabilitate a facturilor de vanzare, conform dispozitiilor primite de la departamentul de Logistica, verificand si respectand specificatiile de transport primite.
  1. Evidenta Stocuri
  • Inregistrarea intrarilor de Stocuri de materii prime şi materiale
  • Verificarea miscarilor de stocuri, urmarind incadrarea corecta a acestora pe tipuri de miscari ( intrari, consumuri, transferuri interne)
  • Reconcilierea stocurilor receptionate cu facturile de achizitie primite de la furnizori
  • Reconcilierea soldurilor contabile cu cele din programul de gestiune
  1. Evidenta conturi bancare
  • Operarea in contabilitate a extraselor bancare, urmarind inchiderea facturilor scadente.
  • Previzuni privind Cash-flow-ul disponibil.
  1. Evidenta Mijloacelor fixe
  • Gestionarea  registrului de imobilizari
  • Pregatirea documentatiei necesare punerii in functiune a mijloacelor fixe.
  • Verificarea soldurilor conturilor de imobilizari
  • Verificarea documentelor justificative in baza carora se efectueaza inregistrarile in contabilitate, respectand cerintele legale.
  • Indosarierea si arhivarea tuturor documentelor contabile.

Avantaje

  • Oportunitatea de a face parte din echipa ce isi desfasoara activitatea intr-o fabrica noua