Succes la natație, în luna Decembrie: CSM Roman s-a remarcat la două noi competiții!
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/12/23/Screenshot-20.png)
Municipiul Târgu Mureș a găzduit la începutul lunii Decembrie, întrecerile Campionatului Național de Poliatlon pentru copii de 10-11 ani. CSM Roman s-a înscris în competiție cu 2 sportivi – Cojiță Mihai și Bucur David, care s-au alăturat celor 364 de copii proveniți din 60 de cluburi din țară. Competiția a fost organizată de către Federația Română de Natație și Pentatlon Modern, probele fiind:
![🏊🏻♀️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tab/1.5/16/1f3ca_1f3fb_200d_2640.png)
![🏊](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc2/1.5/16/1f3ca.png)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/12/23/321509655_702659431377054_4461660028965716567_n-1-301x365.jpg)
După baremele foarte bune obținute de cei 2 romașcani la Târgu Mureș, a urmat rândul sportivilor de 12-14 ani să participe la Campionatul Național de Cadeți – Bazin Scurt. Aici, un lot de 4 sportivi ai secției de natație, compus din: Dănilă Daria, Cobzaru Alessia, Prună Răzvan și Ciobanu Eduard au concurat în bazinul semi-olimpic de la Miercurea Ciuc, în perioada 8-11 Decembrie. La această competiție au participat aproximat 450 de sportivi din România, iar Romanul a fost reprezentat cu cinste, rezultatele fiind foarte bune!
Le urmăm succes sportivilor noștri, în depășirea unor noi bareme, în 2023!