Trei femei au fost rănite într-un accident rutier produs în Neamț, de o șoferiță care ar fi adormit la volan.

La data de 20 iulie a.c., în jurul orei 16:00, polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Crăcăoani.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce o femeie, în vârstă de 57 de ani, din Agapia, conducea un autoturism, pe DN 15C, în localitatea Crăcăoani, din direcția Piatra-Neamț spre Târgu-Neamț ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, intrând în coliziune cu un autoturism ce circula din sensul opus, condus de de o femeie de 58 de ani, din județul Vrancea.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a primei conducătoare auto și a două pasagere, în vârstă de 55, respectiv 73 de ani, din județul Vrancea.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Foto arhiva
Ca orice instituție media locală, și Roman24.ro supraviețuiește pe baza reclamelor afișate pe site, sau a contractelor publicitare. Alege să susții activitatea Roman24 printr-o donație folosind butonul de mai jos