Un nemțean joacă de ani buni la Loto, acum i-a surâs norocul. Cât a câștigat…
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/07/18/349753062_672951628193616_4026020493662933257_n.jpg)
“Nu-mi vine să cred!” ne-a mărturisit Daniel Iosub din Piatra Neamț
Personaj aparte între cunoscuți, joacă de ani buni la loto. De obicei alege numere favorite și verifică dacă a câștigat după 4-5 zile de la tragere, pentru ca emoțiile să se atenueze progresiv. În urmă cu câteva săptămâni a jucat și alte numere, aleatorii, iar norocul i-a surâs neașteptat la Loto 6/49 unde a reușit să obțină un premiu de categoria a doua, în valoare de 66.734,59 de lei. Cu proverbiala lui sinceritate, ne-a mărturisit că nu i-a venit să creadă că a obținut acest premiu, cel mai mare de când joacă.
Sursa