Vă invit să ne bucurăm împreună, de un inedit Concert de Crăciun!
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/12/05/318327683_639166791345225_6206501136017628664_n.jpg)
Cele mai frumoase și mai cunoscute colinde românești, dar și cântece de Crăciun din repertoriul internațional vor aduce atmosfera caldă a sărbătorilor de iarnă la Casa de Cultură, acolo unde vă aștept cu drag, duminică, 11 decembrie, la ora 16:00. Intrarea va fi liberă!
Vestitori ai venirii pe lume a Pruncului Isus și purtătorii păcii Sale în inimile oamenilor, vor fi corurile reunite ale Institutelor Teologice Romano-Catolice și Liceului Teologic Ortodox „Episcop Melchisedec”. Este o colaborare inedită, care ne invită pe toți, indiferent de confesiune, să ascultăm și să trăim acea „veste minunată” – adevarata semnificație a Crăciunului. Concertul se va derula sub bagheta dirijorilor: pr. prof. Robert Râtan, pr. prof. Vlad Samoilă și arhidiacon prof. Alexandru Ioan Tecuceanu.
Îmi doresc să retrăim acea fericire a sărbătorii Nașterii Domnului, așa cum ne-o amintim cu toții din vremea copilăriei!