Victorie la handbal: CSM Roman a învins astăzi pe CS Handbal Club Harghita!
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/02/11/330777546_687048163208047_8555776636460471884_n-840x473.jpg)
În Sala Sporturilor a fost spectacol pe teren, handbalistele romașcane pregătite de Alina Andrei și Răzvan Caba dând dovadă de tact, spirit de echipă și fair-play. Gazdă pentru Harghita, Romanul a dovedit că știe să-și apere poarta și să intre în atac. Fetele au reușit să depășească momentele limită și să conducă – uneori cu scor foarte strâns, întregul meci.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/02/11/330780399_514513637255899_5768556338179220686_n-648x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/02/11/330159953_902473277566543_586392591249420836_n-648x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/02/11/329249335_580024473988591_3048100301169833077_n-648x365.jpg)
Cu un moral bun, după ultima victorie înregistrată la Făgăraș și cu mulți susținători în tribune, printre care s-a numărat și primarul municipiului Roman – Leonard Achiriloaei, CSM Roman a reușit să devanseze echipa adversă cu 7 goluri, fluierul de final indicând pe tabela de marcaj 36 – 29.
Următorul meci din returul Campionatului de Handbal Feminin din Divizia A este programat pe 18 februarie, atunci când CSM Roman va întâlni în deplasare, pe CSM Bacău.