San Marco Roman
Wed. Jul 17th, 2019

(Video) GALA EXCELENŢEI ÎN EDUCAŢIE- Ediția 2019

Miercuri, 15 mai, în cadrul celei de-a X-a ediții a Zilelor municipiului Roman, a avut loc Gala Excelenței în Educație, prilej cu care primarul Lucian Micu i-a premiat pe elevii și profesorii coordonatori care au obținut rezultate meritorii la faza finală a olimpiadelor și concursurile naționale și internaționale Așa cum se întâmplă în fiecare an, elevii și cadrele didactice au fost invitați în sala Nicolae Manolescu Strunga pentru ca, alături de oficialități, să primească un semn de recunoștință din partea comunității pentru eforturile de a studia cu sârg și de a purta cu mândrie numele orașului Roman la competițiile naționale și internaționale. ”Sunt mândru că, de la an la an, tânăra generație se dezvoltă și evoluează armonios. Mă bucur că profesorii romașcani își dedică timpul și își pun întreaga dăruire și pricepere pentru a-i educa și pregăti pe acești tineri pentru viața de adult. Le mulțumesc și părinților care au încredere în copiii lor și care se preocupă să le ofere ceea ce este mai bun. Doar pe acești trei piloni fundamentali, comunitatea noastră se poate dezvolta, prin drag de carte, implicare și curajul de a fi competitivi. Am încredere că și acest sprijin îi va determina pe elevi și profesori să mențină standardele cât mai sus, pentru ei în primul rând, dar și pentru orașul nostru drag!”, a declarat primarul Lucian Micu.

În total, au fost recompensați cu premii în bani 324 de elevi și 174 de profesori coordonatori, suma totală alocată din bugetul local fiind de 62.520 de lei, aproape jumătate din întregul buget alocat manifestărilor de Zilele municipiului Roman.

PROFESORI COORDONATORI – GALA EXCELENȚEI ÎN EDUCAȚIE 2019

Nr. crt.

Profesori coordonatori

Unitatea de învațamânt

1

Aldea Simona

Colegiul Tehnic „Danubiana”

2

Alexandru Mirela Ivona

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

3

Alexandru Paul

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

4

Andrei Alina

Liceul cu Program Sportiv

5

Aniței Liliana

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

6

ANTICA DOBRIȚA

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

7

Antoniu Adriana

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

8

ARCANA  FELICIA

Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”

9

Artene Cătălin

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

10

ARTENE DUMITRU

Clubul Atletic Roman

11

Aruștei Dana

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

12

Barbu Doina

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

13

Băltoi Mihaela

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

14

Bejan Lucia Gema

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

15

Bîtîcă Luminița

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

16

BOLEA CARMEN

Clubul Atletic Roman

17

Budeanu Liviu

Liceul cu Program Sportiv

18

Buhai Ilenuța

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

19

Burlacu Crenguța Mihaela

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

20

Burlacu Viorica

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

21

Cărpușor Crina Gabriela

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

22

Chereji Monica

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

23

Ciobanu Constantin

Liceul cu Program Sportiv

24

Ciobanu Mihaela

Liceul cu Program Sportiv

25

CIOBANU VASILE BOGDAN

Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”

26

Ciocan Claudia

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

27

Ciotloș Ciprian

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

28

Ciuștea Ana-Maria

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”

29

Cobzaru Cristina

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

30

Cocuț Otilia

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

31

Condurat Geanina

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

32

Constantin Gabriel

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

33

CORNENCO MARIUS VERONEL

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

34

CORUGĂ IULIAN

Clubul Atletic Roman

35

COZMA EDUARD VASILE

Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”

36

COZMA ELENA -DOINA

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

37

Cozma Mariana

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

38

Cristea Elisabeta

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

39

Cristea Mihai

Clubul Sportiv Bao Roman

40

Cucoș Gheorghe-Lucian

Liceul cu Program Sportiv

41

Cucoș Lucică

Liceul cu Program Sportiv

42

Cucoș Oana-Maria

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

43

Curpăn Adina

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

44

Curpăn Daniel

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

45

Danțiș Marian

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”

46

Danțiș Otilia

Liceul cu Program Sportiv

47

Dascălu Elena Gabriela

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

48

Dascălu Mariana Gabriela

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

49

Dămian Diana

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

50

Dănilă Gheorghe    

Liceul cu Program Sportiv

51

Dăscălița Ina Manuela

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

52

Diaconu Dorina

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

53

Dimitriu Cătălin Dan

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

54

DOCIU JAN

BOX CLUB MUNICIPAL ROMAN

55

Dogan Odille

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

56

DOLTU ANA MARIA

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

57

Dornescu Paula

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

58

Doroftei Silvia Andreea

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

59

Drîmbe Monica

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

60

Duca Vasilică Cezar

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

61

Enescu Aurica

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

62

Floroiu Emilian

Liceul cu Program Sportiv

63

Gabără Alexandra

Colegiul Tehnic „Danubiana”

64

Gagniuc Georgeta

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

65

Gavril Paraschiva

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

66

Gavril Petru Florin

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

67

Geman Claudia

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

68

Gheorghiță Cristina Elena

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

69

Ghercă Magda

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

70

GOZAR  GHEORGHE

Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”

71

Grădinariu Crenguța

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”

72

Grădinaru Carmen

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

73

Grăjdeanu Florina-Cristina

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”

74

Grigoraș Simona

Colegiul Tehnic „Danubiana”

75

Grumăzescu Corina

Colegiul Tehnic „Danubiana”

76

Hîrțuliu Vasilica

Liceul cu Program Sportiv

77

HRIBAN FLORIN

Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”

78

Husaru Nechita Petronela

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

79

Iancu Adina Mihaela

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

80

Iliescu Lămîița

Colegiul Tehnic „Danubiana”

81

ILIUȚĂ  LILIANA

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

82

Ioniță Vasile

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”

83

Iordache Elena

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

84

Irimia Gheorghe

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

85

Istrate Petru

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

86

Ivanciu Alexandra

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

87

Juravle Cristina

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

88

Lariu Silviu George

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

89

Lazăr Vasilica

Liceul cu Program Sportiv

90

Lazăr Viorel

Liceul cu Program Sportiv

91

Lăpușneanu Beatrice Oana

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

92

Leancă Paula

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

93

Lemnaru Minadora

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

94

Leoreanu  Anca Loredana

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

95

LEVĂRDĂ  LUCIAN

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

96

Lezeu Alexandru

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”

97

Lozincă Maria

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

98

LUNGU ANCA MARIA

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

99

Lungu Ioan

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

100

Lupușoru Constantin

Liceul cu Program Sportiv

101

Macovei Claudia

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

102

MACOVEI TRAIAN

Clubul Atletic Roman

103

Mărdărescu Theodor

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

104

Merfea Romeo

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

105

Miclăuș Daniela

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

106

Mihalache Codruț

Liceul cu Program Sportiv

107

Mihalachi Ionela

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

108

Mitrea Cătălin

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”

109

Mitrea Iulia

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

110

Mîrza Cristea Oana

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

111

Moisă Elena

Colegiul Tehnic „Danubiana”

112

Moise Ciprian

Liceul cu Program Sportiv

113

Moldovanu Florin

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

114

MUNTEANU  MIHAELA

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

115

Munteanu Nicoleta

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

116

Nacu Ionuț-Nicolaie

Liceul cu Program Sportiv

117

Nacu Iuliana Anda

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

118

Nechifor Maria

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

119

Niță Maricica

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

120

OBREJA MIHAELA

Clubul Atletic Roman

121

OPREA ȘTEFAN

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

122

OSTAFE AURORA

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

123

Ostafe Constantin

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

124

OTCUPARU RADU

BOX CLUB MUNICIPAL ROMAN

125

Otea Claudia

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

126

Pandelea Luminița

Colegiul Tehnic „Danubiana”

127

Pascal Marius

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

128

Petrovici Adriana

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

129

Pitirici Loredana

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

130

Pîntea Sorin Adi

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

131

Ploscă Elisabeta

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

132

Ploșniță Lăcrămiora

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

133

Poenaru Alexandra

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

134

Popa Ioan

Liceul cu Program Sportiv

135

Popovici Dorian

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

136

Prisacaru Roxana

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

137

Proboteanu Florin

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

138

Puiu Gheorghe

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

139

Rachieru Teodora

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

140

Radu Cristina Manuela

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

141

Răucescu Monica

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

142

Romano Gabriela Elena

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

143

Rusu Constantin

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

144

Rusu Maria

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

145

Sandu Laura

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

146

Sava Cristinica Viorica

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

147

Severin Irinel Ioan

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

148

SOCIU CRISTINEL

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

149

SOFRONIE MARIANA

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

150

Stanciu Valentin

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

151

Stoia Mioara

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

152

Stoica Anamaria Irina

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

153

Stolnean Mărioara

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

154

Suman Daniela Gabriela

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

155

Susanu Cristina

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

156

Șerban Marcel

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

157

Șugaru Claudia Cerasela

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

158

Tanovici Andreea Irina

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

159

Tălmăcel Adelin

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

160

TĂRÎȚĂ  MIHAELA

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

161

Trifan Ovidiu

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

162

Tudor Nicoleta

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

163

Tutu Mihai

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

164

Țocu Marius

Liceul cu Program Sportiv

165

Ungureanu Marelena

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

166

Ursărescu Marian

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

167

Vacaru Sergiu

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

168

VACARU TEREZA

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

169

VĂTĂMANELU IONELA

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

170

Vlad Ludmila

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

171

Vlăduț Lăcrămiora

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

172

Voinea Lia

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

173

Zamă Iulian

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

174

ZĂNESCU MIHAELA

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

 

Elevi premianți Gala Excelenței Romașcane 2019

Nr crt

Nume şi prenume elev

Instituţia de învăţământ

1

AFANASE CIPRIAN

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

2

Agu David

Clubul Sportiv Bao Roman

3

AILINCĂI  DUMITREL

Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”

4

Ailioaei Bianca Andreea

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

5

Amariei Dana – Ecaterina

Clubul Sportiv Bao Roman

6

Andrei Ștefania Vasilica

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

7

Andronic Maria Emilia

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

8

Aniței Cristian Andrei

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

9

ANTON ANDREI ADELIN

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

10

Apostol Daria

Liceul cu Program Sportiv

11

ARTENIE NARCIS-ANDREI

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

12

ASMARANDEI IOAN ALEXANDRU

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

13

Augurencei Tudor Paul

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

14

Baciu Mădălina

Clubul Sportiv Bao Roman

15

BALAN ADELIN

BOX CLUB MUNICIPAL ROMAN

16

BALAN DAVID MARIUS

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

17

BALAȘCĂ GIULIA DIANA

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

18

Balint Leonard

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

19

BĂETANU DAVID ANDREI

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

20

BĂLĂIȚĂ RAREȘ-MATEI

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

21

Băltoi Teodor Ioan

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

22

BĂRBUCEANU ALEXANDRA

Clubul Atletic Roman

23

Bârgăoanu Iarin Cristian

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

24

Bejenariu George

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

25

Bejenescu-Băbușanu Ștefan

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”

26

BENȚEA IULIA

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

27

BEȘLEAGĂ DELIA LORENA

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

28

BEŢA DAMIAN

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

29

BLAJ MARIAN

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

30

Blaj Martina

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

31

BLĂJUŢI BOGDAN IONEL

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

32

BOGLEȘ MARIUS ANDREI

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

33

Bontaș Lorena Cristina

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

34

Bordei Laiu Ecaterina

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

35

Borș Andreea Miruna

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

36

Brandiu Carmen Mihaela

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

37

BRAŞOVANU ANDREI CONSTANTIN

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

38

Bulai  Petru Victor

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

39

BULAI ANDREI CORNEL

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

40

Bulai Narcis Mădălin

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

41

BULAI PETRU IONUȚ

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

42

BULAI VASILE ADELIN

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

43

Bulgaru Constantin – Dragoș

Clubul Sportiv Bao Roman

44

BUNĂTATE ROXANA

Clubul Atletic Roman

45

Burghelea Daria Elena

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

46

BURLACU DENISA

Clubul Atletic Roman

47

Bursuc Luca Ștefan

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

48

Butelcă Radu Andrei

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

49

Butnaru Maria Simina

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

50

Buțiurcă Mihnea

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

51

CANSCHI MARIAN

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

52

CAZAMIR ANDREI

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

53

Căprioară Alina

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

54

Căuș Vlăduț

Liceul cu Program Sportiv

55

Chelaru Alin-Constantin

Liceul cu Program Sportiv

56

Chiriac George

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

57

Ciaușu Iulia Patricia

Colegiul Tehnic „Danubiana”

58

CIMPOIEȘU SAMUEL

BOX CLUB MUNICIPAL ROMAN

59

CIOBANU ALIN VIOREL

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

60

Ciobanu Bianca-Elena

Liceul cu Program Sportiv

61

Ciobanu Ștefan-Alexandru

Liceul cu Program Sportiv

62

CIOBANU TEODORA

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

63

CIOCAN DANIEL GABRIEL

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

64

Ciocan Mihaela-Claudia

Liceul cu Program Sportiv

65

CIORNEI COSMIN

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

66

Ciotu Sebastian

Clubul Sportiv Bao Roman

67

CIULIN BEATRICE ALICE

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

68

Ciurdea Mădălina Adriana

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

69

CÎRJĂ TEODOR ADRIAN

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

70

Cobzaru Bogdan Mihai

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

71

COCUŢI ALEXANDRU

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

72

Cojocariu Romeo

Liceul cu Program Sportiv

73

COJOCARU GEORGIANA

Clubul Atletic Roman

74

Cojocaru Petru Adelin

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

75

COJOCARU ȘTEFANIA

Clubul Atletic Roman

76

CORBAN ALEXANDRA

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

77

Corban Maya – Andreea

Clubul Sportiv Bao Roman

78

Coroiu Violeta Elena

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

79

Cozma Elisa Ioana

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

80

Cozma Radu – Mihai

Clubul Sportiv Bao Roman

81

Crăciun Flaviu Ioan

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

82

CRĂESCU IOANA

Clubul Atletic Roman

83

Creangă Adrian – Paul

Clubul Sportiv Bao Roman

84

CREȚU SEBASTIAN – ILIE

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

85

Cristian Andrei

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

86

Dascălu Ana Maria

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

87

DĂMOC ISABELA

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

88

Dâscă – Lucaci Andrei

Clubul Sportiv Bao Roman

89

DIAC FLAVIAN MARIAN

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

90

Diac Mihaela Loredana

Colegiul Tehnic „Danubiana”

91

DIACONU ECATERINA

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

92

DICU GABRIEL

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

93

Dior Maria Alexandra

Colegiul Tehnic „Danubiana”

94

Dîscă  Maria Petronela

Colegiul Tehnic „Danubiana”

95

DÎSCĂ GABRIEL

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

96

DOBRIN ROXANA GEORGIANA

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

97

Dogaru Claudia Adelina

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

98

Donici Eliza Elena

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

99

DONICI PAULA ELENA

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

100

DORCU VERONICA

Clubul Atletic Roman

101

DRIU RYANNA – GABRIELA

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

102

DRUGĂ  ȘTEFAN  ANDREI

Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”

103

DULEA ANA-MARIA

Clubul Atletic Roman

104

DULEA DIANA

Clubul Atletic Roman

105

Dumitrașcu Andra Elena

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

106

Echipa de  fotbal băieți – gimnaziu

Liceul cu Program Sportiv

107

Echipa de  fotbal băieți – licee

Liceul cu Program Sportiv

108

Echipa de baseball băieți

Liceul cu Program Sportiv

109

Echipa de Baseball Jr I – U18

Liceul cu Program Sportiv

110

Echipa de de Baseball Jr II – U15

Liceul cu Program Sportiv

111

Echipa de fotbal băieți

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

112

Echipa de fotbal băieți gimnaziu

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”

113

Echipa de fotbal fete – licee – Jr II

Liceul cu Program Sportiv

114

Echipa de fotbal fete – liceu – Jr I

Liceul cu Program Sportiv

115

Echipa de fotbal fete

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

116

Echipa de fotbal fete

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”

117

Echipa de handbal băieți

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

118

Echipa de handbal băieți

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

119

Echipa de handbal băieți gimnaziu

Liceul cu Program Sportiv

120

Echipa de handbal băieți liceu

Liceul cu Program Sportiv

121

Echipa de handbal feminin – licee

Liceul cu Program Sportiv

122

Echipa de handbal feminin

Liceul cu Program Sportiv

123

Echipa de handbal fete

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

124

Echipa de handbal fete

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

125

Echipa de oină – băieți liceu Jr. I

Liceul cu Program Sportiv

126

Echipa de oină – băieți liceu Jr. II

Liceul cu Program Sportiv

127

Echipa de oină

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”

128

Echipa de șah

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

129

Echipa de șah

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”

130

Echipa de tenis de masă

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”

131

Echipa de volei băieți

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

132

Echipa de volei băieți

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

133

Echipa de volei fete

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

134

Echipa de volei fete

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

135

Echipa de volei fete liceu

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

136

Echipa: Cojocariu Gabriela, Iacobuț Denisia

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

137

Echipa: Pînzariu Ștefania  Petronela, Țugui Nicoleta

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

138

Echipajul: Draghia Maria, Dancă Claudiu Petru, Horvat Gabriel Cătălin, Vitan Richard Claudiu

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

139

Enache Andreea Claudia

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

140

Enache Cosmin

Clubul Sportiv Bao Roman

141

ENACHI  ALEXANDRU

Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”

142

Fălceanu Codruța

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

143

Fărcășel Georgiana Alecsia

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

144

Fânariu Bianca Elena

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

145

Fechetă Andreea Cristina

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

146

Fechită Emanuel

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

147

Foia Iarina

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

148

Formația Corală „Vox Infantiae”

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

149

Formația Laudamus

Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”

150

GEOSANU ORLANDO

BOX CLUB MUNICIPAL ROMAN

151

GHERGHEL ANDREI ALEXANDRU

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

152

Gherghel Georgian – Monel

Clubul Sportiv Bao Roman

153

GHIMPU MIHAI ȘTEFAN

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

154

Ghiorghiță Alexandru Cristian

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

155

GHIUȚĂ ROBERT

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

156

GHIUZAN ALEXIA MARIA

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

157

GHIUZAN MIHAI

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

158

GHIUZAN NARCIS DOMENIC

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

159

GIURGICĂ LUCIA

Clubul Atletic Roman

160

GIUZAN EMANUEL IOSIF

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

161

Gotcu Cezara

Clubul Sportiv Bao Roman

162

Grigoraș Andreea

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

163

Grumezescu Ioana Ilinca

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

164

Hanghicel Răzvan Mihai

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

165

Hăbășescu Andreea

Clubul Sportiv Bao Roman

166

Hăisan Ioana

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

167

Hociung Vlad Petru

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

168

HUMĂ RĂZVAN

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

169

Husaru Medeea – Maria

Clubul Sportiv Bao Roman

170

Hușanu Bianca Andreea

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

171

Huțanu Maria Ruxandra

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

172

Iacobuț Alexandra Paula

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

173

Ignat Miruna Mihaela

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

174

Ilinca Diana-Roxana

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

175

IMBREA MIHAELA

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

176

Ioan Vladimir

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

177

Ipate Daria

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

178

IPSIHI MIHAI

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

179

IȘTOC MIHAELA

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

180

Iurașcu Leonard

Liceul cu Program Sportiv

181

IURAȘCU PATRICIA

Clubul Atletic Roman

182

JICMON PAUL ALEXANDRU

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

183

Jitaru – Ichimaș Ștefan – Cristian

Clubul Sportiv Bao Roman

184

JOIMIR MĂDĂLIN

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

185

Laic Ioana Alexia

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

186

LAZA GABRIEL

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

187

Lazăr Alexandru

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

188

LĂBONȚU ELIZA-MARIA

Clubul Atletic Roman

189

Leancă Ioana Ana Maria

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

190

Lefter Cătălina-Florentina

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

191

LEFTER PAUL GIORGIAN

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

192

Leonatu Erica Ioana

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

193

Levîrdă Ioana

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

194

LUCHIAN IONUT SEBASTIAN

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

195

Luncanu Ștefan Valentin

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

196

LUNGU DAIANA CRISTIANA

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

197

Lupu Andreea Corina

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

198

Lupu Elena Catrinel

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

199

Lupușoru Radu Constantin

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

200

Mantale Delia Alexandra

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

201

Marin Ionuț

Liceul cu Program Sportiv

202

Matieș Alexandru – Ilie

Clubul Sportiv Bao Roman

203

Mazilu Anda – Elena

Clubul Sportiv Bao Roman

204

Măcincă Paul Alexandru

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

205

Mărtinaș Melania Gabriela

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

206

Mărtinaș Mihai Andrei

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

207

Mărtinuț Federica

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

208

MĂRTIȘCĂ DIANA – MARIA

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

209

MIHAI NARCISA – ILARIA

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

210

Mihalache Șerban Andrei

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”

211

MIHĂEŞ DENISA RAFAELA

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

212

MIHĂLCUȚ MARIO

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

213

Mircescu Maria Diana

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

214

Miron Ionela Simona

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

215

Mirze Bianca Ioana

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

216

MÎRȚ DANIEL

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

217

Mîrț Diana

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

218

Mocanu Erika Elena

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

219

Mocanu Luiza Cosmina

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

220

MOCĂNAȘU ALIN FLORIN

Clubul Atletic Roman

221

Moldovan Petru-Devis

Liceul cu Program Sportiv

222

MORARU GABRIEL CRISTIAN

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

223

Munteanu Adrian – Constantin

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

224

MUNTEANU BEATRICE-VASILICA

Clubul Atletic Roman

225

Munteanu Giulia-Andreea

Liceul cu Program Sportiv

226

MUNTEANU NICUȘOR-LEONARD

Clubul Atletic Roman

227

MURARIU DENIS-ANDREI

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

228

Muraru Alexandra Elena

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

229

MUZICANTU ANA-MARIA REBECA

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

230

NASTASE ANDRADA ECATERINA

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

231

Neculai Andreea – Larisa

Clubul Sportiv Bao Roman

232

Negrescu Elena Adriana

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

233

NEGURICI ANA MARIA

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

234

NETEDU MIHAELA

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

235

Nicorici Dragoș-Ionuț

Liceul cu Program Sportiv

236

Nicuță Ana-Maria

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

237

NISTOR GABRIELA

Clubul Atletic Roman

238

NIȚĂ ADRIAN GABRIEL

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

239

Okukura Andrew Hiroaki

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

240

Olaru Andreea

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

241

Pal Adrian Ionuț

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

242

Pal Ioan Emilian

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

243

PALADE RALUCA ELENA

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

244

Palaghia Rareș Marian

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

245

Paloșanu Ioana Cristina

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

246

PANTILIMON LUCA-GEORGE

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

247

PASCAL ANDREI

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

248

Pascal Daria Ioana

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

249

PASCARIU COSMIN MIHAI

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

250

Pericică Adina Lucia

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

251

Perie Eduard

Liceul cu Program Sportiv

252

PERJU DENISA

Clubul Atletic Roman

253

PETRACHE SABINA

Clubul Atletic Roman

254

Petrișor Diana

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

255

Petrișor Laura Cristiana

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

256

PILD ANDREEA MIRUNA

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

257

PINTILI LOREDANA MARIA

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

258

Pitiruț Emilian

Liceul cu Program Sportiv

259

Pîntea Corina-Elena

Liceul cu Program Sportiv

260

Poeată Ștefan – Valentin

Clubul Sportiv Bao Roman

261

Polenciuc Rareș

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

262

POPA GABRIEL ALEXANDRU

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

263

Popescu Radu Mircea

Liceul cu Program Sportiv

264

Prăjescu Ramona Iuliana

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

265

PRICHICI VASILE  ALEXANDRU

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

266

PUȘCASU ANDREEA DIANA

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

267

Pușcașu Otilia Maria

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

268

Radu Alexandra Theodora

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

269

Răchiteanu Amalia Petronela

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

270

Rățoi Liviu

Clubul Sportiv Bao Roman

271

Rogojînaru Dumitrita Gabriela

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

272

Romaniuc Albert

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

273

ROŞU DANIEL MARIAN

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

274

ROȘU DENISA MARIA

Clubul Atletic Roman

275

Rusu Alexandra

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

276

Rusu Alexandru Florin

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

277

Samson Theuerkauf Tania Denisa

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

278

Sandu Teodora Maria

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

279

SANDU VASILE LEONARD

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

280

Săgneanu Elena Valentina

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

281

SĂRĂȚANU IULIAN

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

282

Schifirneț Andreea Mihaela

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

283

SEREDIUC MIHAELA

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

284

SESCU DIANA

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

285

SESCU GABRIEL TIBERIU

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

286

SEVERIN MATEI OCTAVIAN

Clubul Atletic Roman

287

Simion David – Ștefănuț

Clubul Sportiv Bao Roman

288

Spătaru Alina

Clubul Sportiv Bao Roman

289

Stafi Florina Theona

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

290

Stafie Daria Maria

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

291

Stan Constantin Alexandru

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

292

STANCIU ȘTEFAN

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

293

STANCU NICOLAS SORIN

BOX CLUB MUNICIPAL ROMAN

294

Stogrin Diana Teodora

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

295

STOIAN ANDREI – TEODOR

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

296

Strugaru Ana Maria

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

297

Suciu Florin

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

298

Suciu Petrea Cristinel

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

299

Surei Ștefan

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

300

Șoroagă Bianca-Maria

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

301

ȘTEFĂNESCU MARIA

Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”

302

Tancău Ioan Andrei

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

303

Tăbăcariu Matei

Liceul cu Program Sportiv

304

Teodorescu Andreea Raluca

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

305

TIBA ROMEO ALIN

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

306

TOFANA ȘTEFAN – ALIN

Școala gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”

307

Toma Ilinca

Colegiul Tehnic „Petru Poni”

308

Tonila Ruxandra Daniela

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

309

TRIFAN GEORGIANA

Clubul Atletic Roman

310

TRIFAN RAREȘ-ANDREI

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

311

Trișcău Diana

Liceul cu Program Sportiv

312

Trufaș Constantin Rareș

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

313

TRUPA ARTDENT (reprezentant RADU MARIA ANTOANETA)

Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

314

TUDOSĂ IONELA

Clubul Atletic Roman

315

TULBURE GEORGIANA GRAȚIELA

Colegiul Tehnic „Miron Costin”

316

ŢIGLER IOAN BOGDAN

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”

317

Țvichi Elisabeth

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”

318

Ursariu Iulia Marilena

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

319

Ursu Anamaria

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

320

VIERU  ȘTEFAN

Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”

321

Vrânceanu Ema Medeea

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

322

ZAHARIA DRAGOȘ-ANDREI

Școala de Artă „Sergiu Celibidache”

323

Zamfiroiu Ancuța Nicoleta

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

324

Zăbavă Ștefan

Colegiul Naţional „Roman Vodă”

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.