C̦oncursurile profesionale SVSU și SPSU, pe Stadionul Moldova din municipiul Roman
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/07/02/356847578_600220948916768_5544410536088178577_n-840x630.jpg)
Ieri, pe Stadionul Moldova din municipiul Roman s-a desfășurat etapa județeană a Concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare şi private pentru situaţii de urgenţă. La linia de start s-au aliniat 15 echipaje, iar după desfășurarea probelor de concurs, câștigătorii au fost următorii:
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tbe/1/16/1f3c6.png)
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t94/1/16/1f947.png)
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t15/1/16/1f948.png)
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t96/1/16/1f949.png)
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tbe/1/16/1f3c6.png)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/07/02/356876348_600220985583431_5404359744647165153_n-487x365.jpg)
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t94/1/16/1f947.png)
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t15/1/16/1f948.png)
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t96/1/16/1f949.png)
În perioada 12 – 14 iulie se va desfășura în municipiul Bârlad etapa interjudețeană a concursurilor unde vor concura SVSU Săbăoani și SPSU S.S.G. cu echipajele câștigătoare din alte județe din zona Moldovei.
Le urăm succes!
Felicitări
tuturor participanților!