Acum s-a încheiat semifinala EURO U21. Află aici care a fost scorul final

0
YRY Residence

Restaurant Portofino

Go Padel Roman

Naționala antrenată de Mirel Rădoi a fost învinsă, scor 4-2, de Germania, în semifinala EURO U21.

România – Germania: semifinala de la EURO U21 a fost câștigată de nemți, scor 4-2.

România U21 – Germania U21 live text:

MINUTUL 90+5: FINAL de meci, Germania merge în finală.

MINUTUL 90+3: GOL Germania, un nou gol din lovitură liberă de la 20 de metri.

MINUTUL 90+1: Lovitură liberă de la 20 de metri pentru Germania, iar Pașcanu este eliminat, pentru fault din postura de ultim apărător.

MINUTUL 88: GOL Germania, nemții înscriu din lovitură liberă, de la 20 de metri.

MINUTUL 86: O nouă ratare colosală pentru Germania, din 6 metri, singur cu portarul.

MINUTUL 85: Waldschmidt ratează incredibil, din 7 metri.

MINUTUL 70: Waldschmidt trage din careu, în diagonală, la câțiva centimetri de bară.

MINUTUl 55: Florinel Coman intră în locul lui Andrei Ivan.

MINUTUL 53: Waldschmidt este aproape de un nou gol, dar Radu se opune.

MINUTUL 50: 2-2, Germania egalează după ce Ianis Hagi a comis penalty.

MINUTUL 45+6: Pauză, conducem cu 2-1 la jumătatea meciului.

MINUTUL 45+4: Ocazie colosală pentru România! Pușcaș trimite o nouă lovitură de cap, spre colțul lung, din 5 metri, însă portarul german respinge miraculos în corner.

MINUTUL 45: GOL PUȘCAȘ. Andrei Ivan centrează de pe partea stângă, iar Pușcaș trimite o lovitură de cap perfectă, din 8 metri.

MINUTUL 33: O nouă pauză de hidratare.

MINUTUL 31: Băluță trimite un șut senzațional de la 30 de metri, portarul german respinge cu mare dificultate în corner.

MINUTUL 26: GOL ROMÂNIA. George Pușcaș egalează din penalty!

MINUTUL 24: Replică instantă a României! Pușcaș șutează în bară, însă înaintea șutului Ianis a fost faultat în careul german. România primește penalty după ce se consultă VAR.

MINUTUL 22: GOL GERMANIA. Amiri pornește cu balonul de la jumătatea terenului, driblează un jucător și șutează la colțul lung.

MINUTUL 19: Oeztunali șutează de pe partea dreaptă, iar Radu reușește să rețină cu mari emoții.

MINUTUL 17: Pauză de răcorire pentru jucători. Sunt aproape 40 de grade la această oră, iar acest lucru afectează enorm evoluția ambelor echipe.

MINUTUL 12: Același Băluță reia periculos o centrare, dar un fundaș german respinge în ultima clipă.

MINUTUL 7: atac periculos al nemților, iar un șut din 8 metri este blocat extraordinar de Tudor Băluță.

Echipele de start:

Germania: 1. Alexander Nuebel – 3. Lukas Klostermann, 4. Jonathan Tah (căpitan), 5. Timo Baumgartl, 14. Maximilian Mittelstaedt – 6. Maximilian Eggestein – 19. Florian Neuhaus, 8. Mahmoud Dahoud, 7. Levin Oeztunali – 10. Luca Waldschmidt, 18. Nadiem Amiri. Selecţioner: Stefan Kuntz.
Rezerve: 12. Florian Mueller, 23. Markus Schubert – 9. Lukas Nmecha, 11. Marco Richter, 13. Johannes Eggestein, 15. Waldemar Anton, 16. Suat Serdar, 17. Felix Uduokhai, 20. Robin Koch, 21. Arne Maier, 22. Eduard Loewen.

România: 1. Ionuţ Andrei Radu (căpitan) – 6. Cristian Manea, 5. Ionuţ Nedelcearu, 4. Alexandru Paşcanu, 3. Florin-Bogdan Ştefan – 21. Tudor Băluţă, 17. Alexandru Cicâldău – 8. Dennis Man, 10. Ianis Hagi, 19. Andrei Ivan – 9. George Puşcaş. Selecţioner: Matei Mirel Rădoi.
Rezerve: 12. Cătălin Cabuz, 23. Andrei Daniel Vlad – 2. Radu Boboc, 7. Florinel Coman, 11. Adrian Petre, 13. Grigore Ricardo, 14. Vlad Dragomir, 15. Virgil Ghiţă, 16. Dragoş Nedelcu, 18. Adrian Rus, 20. Andrei Ciobanu, 22. Darius Olaru.