Bărbat de 36 de ani reținut pentru încălcarea ordinului de protecție
La data de 23 iunie a.c., în jurul orelor 21:20, s-a declanșat o alertă generată de Sistemul Informatic Monitorizare Electronică. O patrulă din cadrul Poliției municipiului Roman s-a deplasat la adresa persoanei în cauză, un bărbat în vârstă de 36 de ani. Acesta se afla în exteriorul imobilului, neavând asupra sa terminalul mobil.
Urmare a administrării materialului probatoriu, a fost dispusă măsura reținerii bărbatului, pentru o perioadă de 24 de ore, aceste fiind cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunii de încălcarea ordinului de protecție.





