La 80 de ani, băut la volan, a intrat cu mașina în șanț la Dulcești. Bărbatul a ajuns la spital
La data de 24 iunie a.c., în jurul orei 21:30, în timp ce un bărbat, în vârstă de 80 de ani, conducea un autoturism, pe DJ 157A, în interiorul localității Dulcești, ar fi pierdut controlul asupra autoturismului și ar fi părăsit partea carosabilă. În urma accidentului de circulație a rezultat avarierea autoturismului și vătămarea corporală a conducătorului autoturismului, care a fost transportat cu ambulanța la o unitate medicală.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind de 0,37 mg/l alcool pur în aerul expirat. În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.





