Bărbat din Grumăzești trimis la închisoare pentru vătămare corporală
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2017/05/politiarutiera.ro-inchisoare-penitenciar-puscarie-gratii-1024x682.jpg)
La data de 22 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Grumăzești au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis pe numele unui bărbat, de 51 de ani, din aceeași localitate. Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Târgu-Neamț la o pedeapsă privativă de libertate de 2 ani, pentru săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală.
Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.