Sat. Dec 15th, 2018

CONCURSUL LOCAL “ROMANUL, CURAT ŞI VERDE” ȘI-A PREMIAT CÂȘTIGĂTORII

În anul 2010 municipalitatea a lansat concursul local de curăţenie dorindu-se promovarea spiritului civic, aprecierea mediului înconjurător şi implicarea unui număr cât mai mare de romaşcani în acţiuni de întreţinere şi amenajare a spaţiilor din proximitatea locuinţei sau a locului de muncă.

Ajuns  la ediţia a IX-a, concursul s-a bucurat de prezenţa a 44 de competitori. În urma deliberării s-a decis atribuirea premiilor pentru următoarele categorii de participanţi:

  • prima categorie este formată din instituţiile de învăţământ,
  • a II-a categorie este formată din persoanele juridice,
  • a III-a categorie este formată din ONG-urile înscrise,
  • a IV-a categorie este formată din persoanele fizice,
  • a V-a categorie este formată din asociaţiile de proprietari.

La prima categorie s-au înscris 8 instituţii de învăţământ.

În funcţie de punctajele obţinute acordăm următoarele premii:

DIPLOME DE PARTICIPARE:

ŞCOALA GIMNAZIALĂ COSTACHE NEGRI                            15PCT

D-nul Pop Nicuşor Cristian

LICEUL TEHNOLOGIC VASILE SAV                                       15PCT

D-na Zaim Irina Elena

ŞCOALA GIMNAZIALĂ CALISTRAT HOGAŞ                          17PCT

D-na Boloca Luminiţa Emilia

COLEGIUL TEHNIC PETRU PONI                                           17PCT

D-na Dascălu Gabriela

MENŢIUNE: ŞCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU         18PCT

D-na Rusu Mihaela / d-nul Lezeu Alexandru

 

LOCUL III: LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC SF. FRANCISC DE ASSISI        19PCT

D-nul Sociu Cristinel

LOCUL II: LICEUL TEOLOGIC EPISCOP MELCHISEDEC      20PCT

D-nul Amărinii Ionuţ Alexandru

LOCUL I: COLEGIUL TEHNIC MIRON COSTIN                       25PCT

D-nul Puiu Gheorghe

 

La categoria a II-a s-au înscris 2 entităţi juridice.

LOCUL II:        RESTAURANTUL MEDIEVAL,                          5PCT

Reprezentat prin domnul ZAPODEANU IUSTINIAN

LOCUL I:          CLUBUL COPIILOR ROMAN,                          15PCT

Reprezentat prin domnul profeson ILIE BOLOCA

 

La categoria a III-a s-au înscris 2 ONG-uri.

LOCUL II:        ASOCIAŢIA MUŞATINII ROMAN,                   10PCT

reprezentată prin domnul profesor OVIDIU ALBERT

LOCUL I:          ASOCIAŢIA KULT GENERATION,                  16PCT

reprezentată prin coordonator de proiect, voluntar IVĂNUŞ OCTAV

 

La categoria a IV-a s-au înscris 2 persoane fizice.

LOCUL II: DOAMNA ANTON ELENA LĂCRĂMIOARA               5PCT

LOCUL I:   DOMNUL ANDRICI FĂNICĂ CONSTANTIN           10PCT

 

La categoria a V-a s-au înscris 30 de asociaţii de proprietari:

DIPLOME DE PARTICIPARE:

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 48                  16PCT

D-nul Murăraşu Vasile

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 1                     16PCT

D-na Niţă Ana Adela

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 5                     19PCT

D-na Bucătaru Diana

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 30                  19PCT

D-nul Bulai Gheroghe

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 33                  19PCT

D-nul Cobzaru Ionel

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 58RB              20PCT

D-nul Onoferi Relu

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 14GRP           20PCT

D-nul Zaharia Ion

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 50S                        20PCT

D-na Botezatu Mariana

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 16                  21PCT

D-nul Ungurianu Gheorghe

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 21                  21PCT

D-na Vieru Camelia

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 34                  21PCT

D-nul Clăpuci Costică

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 59                  21PCT

D-na Gheorghiu Doina

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 6                     21PCT

D-na Lucaci Elena

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 28                  21PCT

D-nul Samoilă Vasile

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 40                  21PCT

D-na Aniculăesei Delia

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 25                  22PCT

D-nul Rusu Vasile

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 18R                        22PCT

D-na Lupu Cristina

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 31                  23PCT

D-nul Crîşnuţă Claudiu

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 22                  23PCT

D-nul Oprea Gheorghe

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 4B                  23PCT

D-nul Ouatu Dumitru

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 1ALPS            23PCT

D-nul Bolohan Constantin

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 26                  23PCT

D-nul Drăghici Corneliu

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 38R                        23PCT

D-nul Mârza Gabriel

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 19                  23PCT

D-na Dumitrescu Ana

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 38S                        23PCT

D-nul Mircea Neculai

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 36                  23PCT

D-nul Molodoi Eugen

MENŢIUNE:

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 12                          24PCT

D-na Anghelache Dobriţa

 

LOCUL III:

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 39A SMIRODAVA  25PCT

D-nul Cobzaru Emil

LOCUL II:

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 44                          28PCT

D-na Boeriu Lenuţa

LOCUL I:

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 13                          29PCT

D-na Mihai Elena

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.