CSM Roman a câștigat pe terenul echipei AS Grumăzești

Carmangeria La Cimpoeșu

YRY Residence

Restaurant Portofino

Go Padel Roman

CSM Roman a câștigat pe terenul echipei AS Grumăzești, scor 3 – 0, meciul disputat în etapa a cincea a Campionatului Județean de Fotbal!
Fotbaliștii romașcani au înregistrat duminică, 25 septembrie, un nou succes în deplasare, o victorie bine meritată împotriva unei echipe masive care a rezistat în prima repriză încheiată cu scorul de 0 la 0.
Repriza a doua a fost dominată de CSM Roman, atât din punct de vedere fizic, cât și al organizării defensive. Echipa lui Gabriel Țapu a reușit să înscrie cele trei goluri prin: Iulian Vartolomei, Cosmin Țapu și căpitanul echipei – Mădălin Popa.
După cele cinci etape câștigate consecutiv echipa se pregătește să dea piept cu AS Voința Dochia, duminică, 2 octombrie, de la ora 11:00 pe Stadionul Moldova din Roman.