Deputat Laurențiu Leoreanu: Ieri, am participat, alături de sute de credincioși romașcani, la slujba, consacrarea altarului și sfințirea bisericii romano-catolice Isus Bunul Păstor din Roman
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/05/01/344725718_787119286311110_2846927748152346552_n-840x560.jpg)
Ieri, am participat, alături de sute de credincioși romașcani, la slujba susținută de un sobor de preoți din Iași și zona Roman Metropolitan, la aniversarea a 16 ani de la consacrarea altarului și sfințirea bisericii romano-catolice Isus Bunul Păstor din Roman.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/05/01/344732777_243524131559496_1490484921953704578_n-548x365.jpg)
A fost un moment intens, de vibrație spirituală și mereu astfel de întâlniri cu romașcanii mă încarcă de energie și sens pentru întraga mea activitate.