Deputat Remus Munteanu: Împreună cu colegii mei, parlamentari PSD Neamț, am depus două amendamente la legea bugetului de stat pentru a fi alocate sumele necesare pentru eliberarea albiei râului Siret și refacerea podului din Luțca
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/12/14/319624184_718160946181115_348007645481421932_n.jpg)
Împreună cu colegii mei, parlamentari PSD Neamț, am depus două amendamente la legea bugetului de stat pentru a fi alocate sumele necesare pentru eliberarea albiei râului Siret și refacerea podului din Luțca.
Ne dorim ca prin acest demers să venim în ajutorul locuitorilor din zona afectată și a Consiliului Județean Neamț, deoarece știm că rezolvarea acestei probleme reprezintă o prioritate.