George Lazăr președinte PNL Neamț: Astăzi este despre ei, copiii noştri care devin un pic mai independenți, mai siguri pe ei, mai pregătiți pentru viitor.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/09/05/287157396_161321759912757_4232254679328641634_n-840x630.jpg)
Sunt câțiva ani de când începutul anului şcolar vine cu emoții pentru mine şi familia mea.
Natalie, fiica mea mai mare, începe clasa a III-a şi, dacă de-alungul anilor ea a reuşit să mai depăşească din aceste emoții, noi încă retrăim momentul primei zile în care am condus-o pe poarta şcolii.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/09/05/302695252_161321633246103_370732711037898915_n-274x365.jpg)
Astăzi este despre ei, copiii noştri care devin un pic mai independenți, mai siguri pe ei, mai pregătiți pentru viitor.
La urma urmei, şcoala este oglinda viitorului de mâine.
![👩🏫](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t94/1/16/1f469_200d_1f3eb.png)
Este o zi cu multă emoție, fie că eşti părinte şi îți îndrumi copiii spre porțile şcolii, fie că eşti nostalgic după anii de elev, când începutul de toamnă venea cu sunet de clopoțel.
![🎓](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t25/1/16/1f393.png)
Şcoala s-a schimbat mult şi în bine aş putea spune, iar noua reformă a educației propusă spre dezbatere de Guvernul României ne duce şi mai aproape de un sistem modern, dezvoltat, care pune accent pe evoluția şi înclinațiile fiecărui elev în parte.
![📚](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t49/1/16/1f4da.png)
Şi mă bucur să-mi văd propriul copil trăind această experiență care rămâne vie peste ani.
![✒](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4f/1/16/2712.png)