George Lazăr președinte PNL Neamț: Premiem performanța în sport!
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/06/20/355461512_246021764800409_4987015219828211205_n-840x600.jpg)
Consilierii județeni liberali au depus astăzi un proiect de hotărâre a Consiliului Județean pentru susținerea echipei județene de fotbal CSM Ceahlăul Piatra Neamț cu suma de 600.000 de lei.
Proiectul vine în sprijinul dezvoltării sportului local și, în mod particular, a echipei de fotbal Ceahlăul Piatra Neamț, un simbol identitar important pentru comunitatea din Neamț, cu care ne mândrim.
![✌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t61/1/16/270c.png)
Primăria municipiului Piatra Neamț, la inițiativa domnului primar, Andrei Carabelea, va oferi, de asemenea, suma de 200.000 de lei pentru susținerea echipei, o sumă pe care ne dorim să o completăm, prin Consiliul Județean, pentru a încuraja sportul nemțean să se dezvolte și să urce până la cel mai înalt nivel.
![⚽️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/taf/1/16/26bd.png)
Nu numai că un astfel de rezultat trebuie răsplătit, dar mai ales trebuie menținut, iar acest lucru nu se poate face fără investiții.
Dacă întregul județ s-a bucurat sincer pentru reușita echipei noastre de fotbal, este necesar și normal ca autoritățile locale să contribuie la susținerea acesteia, a sportului în general și a performanței în orice domeniu.
Sperăm ca majoritatea din Consiliul Județean să susțină inițiativa noastră și să privească dincolo de culoarea politică, către importanța promovării și sprijinirii fotbalului județean.
![🥇](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t94/1/16/1f947.png)