Leonard Achiriloaei: Un nou sector de rețea de distribuție a apei potabile va fi modernizat!
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/11/08/313919078_615509193710985_358286496456813807_n-840x560.jpg)
Mâine, 9 noiembrie, se vor efectua lucrările de branșare a noii conducte de transport a apei potabile, din strada Libertății.
Întrucât această lucrare a presupus subtraversarea Bulevardului Roman-Mușat, iar branșarea are loc în proximitatea unor cămine de fibră optică și alte utilități, am convocat o ședință de lucru în care am pus în vedere reprezentanților companiei ApaServ să execute intervenția cu maximă acuratețe și în timpul asumat.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/11/08/313014552_615509210377650_1156448190618501195_n-243x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/11/08/314323281_615509203710984_7524933404080459398_n-243x365.jpg)
Înțelegem necesitatea sistării apei, anunțată pentru mâine, în condițiile în care acest efort se traduce clar printr-o investiție de modernizare a infrastructurii rețelei de transport!
Sper că cei de la ApaServ și-au făcut bine temele, astfel încât să nu apară evenimente neprevăzute precum cele de pe strada Anton Pann.