Misiune salvare caine blocat pe o stancă in comuna Bicaz Chei
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/07/09/078e0999-9bdc-43f1-a7a8-ab55e375eccc-840x393.jpg)
La ora 16:29, prin apel la 112 pompierii au fost înștiințați de o femeie despre faptul că un câine a rămas blocat într-o zona greu accesibilă, în Valea Laposului, Varful Bardos (comuna Bicaz Chei).
La locul solicitării s-a deplasat un echipaj de pompieri (alpiniști) cu un autoturism de serviciu din cadrul Detașamentului Piatra Neamț.
După ce au parcurs un traseu de 8 km, pompierii, cu ajutorul echipamentelor specifice, au acționat pentru salvarea câinelui. Câinele a fost predat în siguranță proprietarei sale.