Natație: Record de medalii la „Cupa Bistriței”

0
Carmangeria La Cimpoeșu

YRY Residence

Restaurant Portofino

Desfășurată în perioada 29-30 Aprilie 2023, „Cupa Bistriței” la înot a adus la start aproximativ 150 de sportivi și 12 cluburi din România. Evenimentul a avut loc la bazinul Olimpic de înot din Bacău și a reprezentat o oportunitate pentru tinerii înotători să își pună în valoare abilitățile și să se măsoare cu alți competitori.
Printre cluburile participante s-a numărat și Clubul Sportiv Municipal Roman, care a fost reprezentat de 18 sportivi și doi antrenori: ANCUȚA EMA, BACOȘCĂ ȚĂRNĂ LEONARD, BUCUR DAVID, CIOBANU EDUARD, CIOBANU SOFIA, COBZARU ALESSIA, COBZARU CHIARA, COJIȚĂ MIHAI, COZMA MIRUNA, DĂNILĂ DARIA, LEVĂRDĂ IRINA, LEVĂRDĂ ȘTEFAN, NECHITA ȘTEFAN, NEDELCU RADU, PRUNĂ RĂZVAN, ROȘCA ȘTEFAN, ROȘCA TEODOR, VOICU ȘTEFAN, ROTARIU NORBERT (ANTRENOR) și MOLDOVANU COSTIN (ANTRENOR). Aceștia au avut o prezență activă și s-au remarcat prin performanțele obținute.
Tinerii noștri înotători au demonstrat o formă fizică excelentă și au obținut rezultate notabile. În urma competiției, clubul a obținut 28 de medalii (6 locul 1, 11 locul 2, 11 locul 3) și o Cupă (Levărdă Irina):