Nemțean de 22 de ani, trimis după gratii pentru trafic de droguri
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2017/05/politiarutiera.ro-inchisoare-penitenciar-puscarie-gratii-1024x682.jpg)
La data de 21 iunie a.c., polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis pe numele unui tânăr de 22 de ani, din aceeași localitate, acesta fiind condamnat de Tribunalul Iași la o pedeapsă privativă de libertate de 3 ani și patru luni, pentru săvârșirea infracțiunii de trafic de droguri de risc și de mare risc.
Cel în cauză a fost condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.