Carmangeria La Cimpoeșu

YRY Residence

Restaurant Portofino

Go Padel Roman

Luna Aprilie a fost una intensă pentru fotbaliștii noștri. Indiferent de categoria de vârstă, sportivii pregătiți de antrenorii Gabriel Țapu și Iosif Susanu s-au descurcat bine pe teren, fiecare meci reprezentând o evoluție pentru viitoarea lor carieră. Astfel, juniorii U13 ai CSM Roman au disputat pe 30 aprilie, etapa a XV-a, atunci când au învins detașat acasă, pe CSS Târgu Neamț, cu scorul final 9-1 (la pauză 2-1). Au înscris pentru Roman, în poarta adversarilor: Nour Ianis – 5 goluri, Jeleriu David – 3 goluri și Vasile Luigi – 1 gol.
Pe de altă parte, juniori U15, au câștigat cu scorul 3-2 (la pauză 0 -3) în fața echipei LPS II Piatra Neamț, etapa a X-a – meci disputat în deplasare, pe Stadionul Sintetic din Piatra Neamț, în data de 15 aprilie.
Totodată, aceeași juniori U15, au avut parte și de o înfrângere acasă, pe 29 aprilie, atunci când pe Stadionul Moldova din Roman au disputat etapa a XI-a, cu LPS Piatra Neamt – scor final 0-2.