Prefect Adrian Niță: Moș Crăciun există!
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/12/21/Screenshot-2022-12-21T113015.582.png)
Aseară m-am pus în pielea Moșului care este atât de așteptat de către copii și am căutat să împart zâmbete și bucurii micilor pacienți de la Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț.
Ce emoții am simțit, e greu de spus în cuvinte! A fost șansa mea de a simți pe deplin magia sărbătorilor și am reușit să aduc o bucurie copilașilor suferinzi. E minunat să vezi că niște ochi triști se înveselesc dintr-odată și mânuțe mici caută să te cuprindă într-o îmbrățișare sinceră!
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/12/21/320988659_563465668504038_659215383508601795_n-205x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/12/21/320959517_467273252037484_4548876702845130848_n-260x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/12/21/321067000_946608789655535_7957966315772478418_n-271x365.jpg)
Astăzi, colegii mei de la PSD Piatra-Neamț vor trimite și alte cadouri pe adresa Secției Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț, pentru a le face noi bucurii micilor pacienți.
Sănătate, copii frumoși! Să scăpați de suferință și durere cât mai repede posibil!