Dental Alliance
April 26, 2024

SC AMF Bruns Romania SRL angajează Desenator Tehnic SolidWorks

0
Carmangeria La Cimpoeșu

YRY Residence

Restaurant Portofino

Go Padel Roman

Personal TESA

  • Economist – 1 pozitie
  • Specialist achizitii – 1 pozitie
  • Desenator tehnic Autocad, SolidWorks – 2 pozitii
  • Tehnician Calitate – 2 pozitii

Personal Productie

  • Sudori – 5 pozitii
  • Operator laser – 2 pozitii

  • Operatori indoire ABKANT – 2 pozitii

  • Operator gaurire, roluire, diverse prelucrari usoare – 1 pozitie

  • Operator polizare metale – 1 pozitie

  • Operator vopsire – 1 pozitie

  • Operator pregatire marfa vopsitorie – 1 pozitie

  • Operator Logistica depozit cu atestat de motostivuitorist  – 1 pozitie

  • Operator montaj final/lacatus mecanic – 6 pozitii

  • Salariu competitiv;
  • Tichete de masa;
  • Prima de Paste;
  • Prima de Craciun;
  • Oportunitatea de a face parte din echipa ce isi desfasoara activitatea intr-o fabrica noua;

CV-urile se pot depune direct la sediul firmei (langa depozitul Profi, drumul ce duce la podul de fier, spre SOMACO) ,500 m din sensul giratoriu pe partea dreapta.

Persoana de contact:

 Sef Birou Resurse Umane Diana Banu – 0712159391

Sau la Adresa de email : HR-Romania@amf-bruns.com

Desenator Tehnic SolidWorks – industria metalurgica

Cerinte

  • Atentie la detalii;
  • Studii tehnice superioare
  • Cunostiinte desen tehnic in programul SolidWorks/AutoCad
  • Capacitatea de organizare eficienta a activitatii si de respectare a instructiunilor scrise si verbale;
  • Seriozitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva;
  • Abilitatea de a invata si a evolua conform politicii companiei.

Responsabilitati

  • Deseneaza in SolidWorks proiectele ce urmeaza a fi executate.
  • Oferă consultanţă tehnică şi participă la elaborarea procedurilor tehnice de execuţie pentru proiectele aflate în lucru.
  • Analizează documentaţia tehnică impreuna cu departamentul pregatire productie.
  • Stabileşte itinerarul tehnologic impreuna cu departamentul pregatire productie ( necesar de materiale, timpi şi operaţiuni).
  • Propune soluţii pentru rezolvarea neconformităţilor identificate.
  • Urmăreşte realizarea obiectivelor stabilite prin graficele de execuţie (fizice şi valorice ).
  • Proiectantul se consulta cu inginerii de proiect/colaboreaza cu personalul tehnic implicat in realizarea proiectului
  • Face modificarile necesare in schite apoi inmaneaza documentatia celor care raspund de aplicarea ei in procesul de productie;
  • Anunta de indata administratorului orice neregula constatata;
  • Manifesta disponibilitate catre dialog, receptivitate, calm, tact in relatiile de serviciu;