Tânăr din Ion Creangă, condamnat la închisoare pentru punerea în circulație a unui autoturism neînmatriculat
La data de 23 iunie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Creangă au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis de Judecătoria Roman, pe numele unui tânăr, în vârstă de 26 de ani, din Ion Creangă, condamnat la o pedeapsă privativă de libertate de un an și 3 luni, pentru săvârșirea infracțiunii de punerea în circulație a unui autovehicul neînmatriculat.
Bărbatul a fost depistat în localitatea Izvoru, fiind escortat la Penitenciarul Bacău.





