0
Carmangeria La Cimpoeșu

YRY Residence

Restaurant Portofino

Victorie importantă pentru echipa noastră! Fotbaliștii romașcani au câștigat etapa 25 din campionatul județean de fotbal Liga a 4-a seniori, disputată pe stadionul Moldova din Roman, în fața echipei C.S. Speranța Răucești, cu un scor strâns de 2-1! 🏆⚽️
✨ Jocul a fost plin de pasiune și determinare, iar echipa noastră a demonstrat încă o dată că este o forță de necontestat pe terenul de fotbal. Golurile noastre au fost marcate de talentatul Bălan Daniel, care a fost într-o formă de zile mari!
⏱️ Primul gol a venit în minutul 18, când Bălan Daniel a reușit să înscrie cu o execuție bună, demonstrându-și abilitățile de marcator de elită. Nu s-a lăsat așteptat nici cel de-al doilea gol, care a venit rapid, în minutul 21, tot din partea lui Bălan Daniel, cu o lovitura precisă.
💪 Echipa noastră a continuat să lupte în fiecare minut al meciului, apărându-și avantajul cu determinare și determinând o victorie importantă pentru noi. Jucătorii noștri au arătat o puternică unitate și o strategie bine pusă la punct, ceea ce a făcut diferența în această partidă dificilă.
📅 Continuăm să ne concentrăm pe obiectivele noastre și să lucrăm din greu pentru a atinge succesul în continuare. Urmează meciul cu Victoria Horia, duminică, 21 mai, în deplasare.