(VIDEO) A început școala! CNRV și-a deschis porțile pentru o nouă generație de elevi
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2021/09/09/cnrv.jpg)
Astăzi, Colegiul Național “Roman-Vodă” (CNRV) a dat startul oficial noului an școlar 2023-2024. În deschiderea festivității, doamna Roxana Iorga, directoarea Colegiului Național “Roman-Vodă”, a ținut un discurs emoționant, exprimându-și mândria față de performanțele școlii și a subliniat importanța educației în dezvoltarea tinerilor. Ea a îndemnat elevii să fie curioși, dedicați și să își urmeze visurile.
La eveniment au fost prezenți și oaspeți de marcă, printre care primarul municipiului Roman, domnul Leonard Achiriloaei, care a evidențiat colaborarea strânsă dintre administrația locală și CNRV pentru a asigura cele mai bune condiții de învățare pentru elevi. De asemenea, deputatul Laurențiu Leoreanu a transmis un mesaj de susținere și a promis să continue să sprijine educația în comunitatea locală.