(Video) CSM Roman a obținut 14 medalii la Campionatul Național de Powerlifting de la Beiuș!
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2022/11/10/Screenshot-78-840x435.png)
Ridicătorii de greutăți romașcani, antrenați de instructorul sportiv Alexandru Dascălu, au câștigat la sfârșitul săptămânii trecute, 4-5 Noiembrie, nu mai puțin de 14 medalii și o cupă la Campionatul Național de Powerlifting, proba de împins la piept clasic și echipat.
Sport de forță, powerlifting-ul i-a reunit la Beiuș pe cei mai puternici sportivi, rezultând un concurs reușit, cu multe medalii și recorduri naționale, sportivii de la CSM Roman făcându-și din plin simțită prezența pe podium.
Rezultatele au fost următoarele:
![🥇](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t94/1/16/1f947.png)
![🥇](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t94/1/16/1f947.png)
![🥇](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t94/1/16/1f947.png)
![🥇](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t94/1/16/1f947.png)
![🥇](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t94/1/16/1f947.png)
![🥇](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t94/1/16/1f947.png)
Potențialul sportiv al romașcanilor este din ce în ce mai apreciat la competiții, acolo unde se impun în clasament, datorită muncii și a devotamentului pentru sport.