Ziua recoltei la Sagna, un prilej de revenire la tradiții, folclor şi natură.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/10/16/392746555_311458574923394_2482829930586462546_n-840x630.jpg)
Am răspuns cu bucurie invitației domnului viceprimar al comunei Sagna, Vasilică Roca şi, împreună cu domnul senator Eugen Țapu Nazare şi cu domnul consilier județean, Dumitru Acatrinei, am petrecut o după amiază deosebită în mijlocul comunității frumoase de aici.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/10/16/392850213_311458748256710_6776675521054561363_n-487x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/10/16/Screenshot-23-649x365.png)
![🌾](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9d/1/16/1f33e.png)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/10/16/392746555_311458574923394_2482829930586462546_n-487x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/10/16/392891181_311458708256714_3607398902251847194_n-487x365.jpg)
M-am bucurat că am avut ocazia să o îmbrățişez pe interpreta de muzică populară, doamna Anuța Săgneanca, o fiică a satului, iubitoare de tradiții şi de frumos, care a cântat cu drag pentru noi toți.
Ne-am simțit foarte bine alături de oamenii din Sagna, cu care îmi face multă plăcere să mă revăd de fiecare dată, la o sărbătoare a tradițiilor noastre nemțene, pe care le prețuim şi le păstrăm cu mândrie!
![🙏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t80/1/16/1f64f.png)
George Lazăr
Presedinte PNL Neamț